
Akvarista RO készülékek

RO készülék alkatrészek

Kezdőlap » Akvárium RO szűrők
Mint sok más akvarisztikai újítás, így a RO rendszerrel kezelt víz felhasználása is Japánból ered. Több évtizedes múltra tekint vissza, bár kis hazánkban az elmúlt 5 évben vált egyre népszerűbbé. Nem véletlen, hiszen egy „jól működő” növényes, diszkoszhalas vagy tengeri akvárium esetén elengedhetetlen feltétel.
Akváriumi RO készülékkel kezelt csapvízzel (akvarista körben ozmóvíznek nevezik) a halaink és növényeink számára megfelelő életminőséget teremthetünk.
Az akvakertészek és akvaristák által használt élőlények általában a trópusokról származnak. Az eredeti élőhelyükön a vizek nagyon lágyak és tiszták. Minél jobban meg tudjuk közelíteni az élőhelyük vízminőségét és feltételeit, annál jobban érzik magukat a mi vízalatti világunkban is. A halak életvidámabbak, egészségesebbek és színesebbek lesznek. A növények terebélyesebbek, gyorsabban fejlődnek, színviláguk intenzívebbé válik.
Tudnivalók a RO készülék használatához:
- Az akvarisztikai RO készülékkel lágyított, tisztított víz keménysége: *0-4 nk°. Magyarországon az átlagos vízkeménység 15 nk° (német keménységi fok), de egyes területeken extrém 25-ös érték is mérhető!
- A végeredmény *97-99% teljesen klór és minden szennyeződéstől mentes. Így nincs szükség vízcsere előtt 24 órán keresztül pihentetni a vizet.
- Az akváriumi RO készülékkel kezelt víz pH értéke csökken, ezt figyelembe kell venni a pH érték beállításánál! Tapasztalatunk szerint, kb. egy értékkel, vagyis pH 7,5-ös csapvíz esetén a kezelt víz értéke pH *6,5 lesz.
- Vezetékes víz TDS (oldott anyag tartalom) értéke 250 - 400 ppm. A RO membrán 0,0001 mikronos résméretének köszönhetően a kezelt víz TDS értéke *10-30 ppm-re csökken.
*Az értékek függnek a kezelendő víz minőségétől, nyomásától, sőt még a hőmérsékletétől is!
Berendezés felszerelése és üzembe helyezése:
Az akváriumhoz való RO készülékeket csak vízcsere során használjuk. Ebből kifolyólag pár műszaki és higiéniai dologra oda kell figyelnünk!
1. A membrán steril, vákuumcsomagolt állapotban található a dobozban. Ezt első használatkor nekünk kell belehelyezni a membrán házába. Miután a membrán vizet ér, többé nem száradhat ki, mert az a meghibásodásához vezethet.
2. Berendezés csatlakoztatása a vízhálózathoz: Minden készülék gyári készlete tartalmaz 1/2"-os bekötő idomot. Segítségével konyhai-fürdőszobai sarokszelepről tudunk tápvizet biztosítani készülékünk számára. Amennyiben a 1/2"-os méret nem megfelelő, kérem jelezze felénk a megrendelésénél és díjmentesen a megfelelő bekötő idomra cseréljük. Elérhető magyar szabványméretek: 3/8" és 3/4"
Amennyiben a felső megoldás nem lehetséges, vagy egyszerűen nem színpatikus, akkor egy asztali víztisztító ¼”-os útváltó csapjának segítségével konyhai vagy fürdőszobai csaptelepről is tud tápvizet biztosítani a készülék számára.
3. A fordított ozmózis rendszerű víztisztítók alap feltétele a 3 bar feletti hálózati nyomás megléte. Amennyiben ez nem teljesül, akkor a tisztított és a technikai víz aránya túlzottan eltolódik. Gazdaságtalanul, rendkívül alacsony vízhozammal fog dolgozni. Ilyen esetben Diaphragm nyomásfokozó vízpumpára lesz szükségünk. A pumpa biztosítja a rendszerhez szükséges állandó víznyomást.
Válogatás vásárlóink visszajelzéseiből:
"Gyorsabban fejlődő, gyönyörű, méregzöld növények!"
"Végre kevesebb gond van az algával!"
"Eddig hetente kellett a vízkövet lekaparnom az aksi faláról, most havonta törlöm át."
"Növényeknél ilyen erőteljes bubizást még nem tapasztaltam. CO2-ből is vissza kellett tekerni, így kevesebb fogy!"